راهنمای خرید امن

جستیم یک موتور جستجوی خرید است که فروشنده‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک را به شما معرفی می‌کند. هدف و ماموریت جستیم ارائه‌ی شفاف اطلاعات محصولات و فروشگاه ها و خصوصاً قیمت های قابل اتکا به کاربران است. یادآور می شود که جستیم در فرایند خرید دخالتی ندارد اما سعی می کند با ارائه اطلاعات صحیح و به روز از فروشگاه ها و محصولات، نهایت تلاش خود را در فراهم آوردن یک تجربه ی مناسب خرید آنلاین برای کاربران به کار گیرد. همچنین لازم به ذکر است که جستیم سعی می کند تا با دریافت نظرات کاربران در قالب پیگیری سفارشات، آنها را در رتبه بندی و امتیازدهی فروشگاه ها لحاظ کند. علی رغم موارد ذکر شده، خواهشمندیم برای تجربه ی یک خرید امن به موارد زیر نیز توجه کنید:

 

بررسی مشخصات محصول در سایت فروشنده

قبل از خرید، مشخصات محصول را در سایت فروشنده بررسی کنید. تلاش ما در جستیم آن است که قیمت فروشنده‌های مختلف را به صورت صحیح در محصولات مرتبط نمایش دهیم. با این حال بسیار به ندرت ممکن است به اشتباه قیمت فروشنده‌ای در صفحه یک محصول مشابه ثبت شود. در این صورت لطفا با فشردن دکمه‌ی «گزارش خطا» ما را از این مورد مطلع نمایید.

 

تماس تلفنی قبل از واریز وجه

قبل از خرید با فروشگاه اینترنتی که قصد خرید کالا را دارید تماس تلفنی بگیرید و از صحت قیمت و مشخصات محصول و همچنین شرایط ارسال کالا اطمینان حاصل کنید. باتوجه به تغییرات بازار ممکن است اطلاعات سایت فروشنده به روز نباشد. در صورتی که متوجه شدید فروشنده‌ای قیمت اشتباهی ثبت کرده با زدن دکمه‌ی «گزارش خطا» در صفحه محصول ما را مطلع نمایید.

 

ثبت اطلاعات سایت فروشنده بعداز خرید

جستیم یک موتور جستجوی خرید بوده و محصولات را از بین هزاران فروشگاه اینترنتی معرفی می‌کند. بنابراین هنگام خرید دقت کنید از چه فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید. ثبت اطلاعات فروشنده به شما برای پیگیری سفارش در صورت لزوم کمک می‌کند. همچنین در صورت پرداخت اینترنتی، کد تراکنش بانکی را نیز ثبت نمایید تا در صورت بروز مشکل با استفاده از این کد پیگیری کنید.

 

پیگیری سفارش از فروشگاه

فروشگاه‌های ثبت شده در جستیم دارای نماد اعتماد الکترونیکی از سازمان تجارت الکترونیک هستند. این نماد نشان‌دهنده‌ی تایید هویت حقیقی یا حقوقی و همچنین آدرس فیزیکی و شماره تماس فروشنده است. در صورت عدم امکان پیگیری سفارش از طریق وبسایت فروشنده‌ها می توانید از طریق فرم «پیگیری سفارش» مشکل مربوط به سفارش خود را از طریق جستیم پیگیری نمایید. این پیگیری سفارشات در امتیازدهی فروشگاه ها در جستیم بسیار حائز اهمیت هستند. از طرفی پیگیری سفارشات به ما کمک می‌کند تا فروشگاه های متخلف را شناسایی و در صورت لزوم برای جلوگیری از متضرر شدن سایر کاربران آنها را از جستیم حذف کنیم. طبیعتاً این فرایند در بسیاری از موارد منجر به آن خواهد شد که فروشگاه، مسئولیت تخلف خود را به عهده گرفته و در جهت جبران خسارت تلاش کند. علاوه براین در شرایط خاص می‌توانید در «سامانه ثبت شکایات مرکز توسعه تجارت الکترونیک» و «سامانه ثبت گزارش مردمی» پلیس فتا شکایت خود را ثبت نمایید.

  • صفحه اصلی
  • جستجو
  • دسته‌بندی‌ها
  • آخرین محصولات